Przez istotną część kariery zawodowej związany z jedną z największych firm budowlano-deweloperskich na świecie – szwedzkim koncernem Skanska, gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Skanska w Polsce (2005 – 2009), Prezesa Zarządu Skanska Czechy i Słowacja (2015 -2016) oraz jako pierwszy i jedyny Polak – pełnił funkcję V-ce Prezesa Zarządu Światowego Skanska( lata 2010 – 2016). W tym czasie firma zatrudniała 55 000 pracowników i osiągała wynik 75 mld zł obrotu rocznie. Swoją karierę zawodową zakończył w 2016 roku i obecnie dzieli się swoim doświadczeniem jako doradca biznesowy, mentor, wykładowca, mówca.

Wojna, epidemia, inflacja, kryzys- słownik z tymi pojęciami, kilka lat temu znajdował się na półce z podpisem- historia zamierzchła. Tymczasem rzeczywistość okazała się bardziej zaskakująca od wyobraźni, najbardziej pomysłowych futurystów. Dziś doświadczamy ciągłej zmiany niosącej niepewność i strach.
Gdy przyszłość niepokoi… poszukujemy Liderów. Jakich dokładnie? I jak stać się liderem przyszłości? Dowiesz się podczas niedzielnej prelekcji Romana Wieczorka.